Комунальний заклад “Вінницький гуманітарний ліцей №1 ім. М.І.Пирогова ”

"Усяка школа шанована не кількістю учнів, а славою своїх вихованців"                                                                                                М. І. Пирогов

«Вінницький гуманітарний ліцей №1 імені М.І.Пирогова» було споруджено у далекому 1936 році. Це був початок великої історії одного з кращих закладів середньої освіти  міста Вінниці. Роки війни, руйнувань та відбудов тільки зміцнювали дух науки, пошуку, світла та свободи в професійному й завжди дружньому колективі педагогів  та талановитих учнів. У нашому закладі завжди уміли віднайти у своєму вихованцеві іскру обдарування, підтримати й повести у великий світ відкриттів та перемог.

Сьогодні ім’я Гуманітарного ліцею №1 відоме не лише в Україні, а й на усіх континентах, де навчаються чи працюють наші випускники: в Європі й Америці, Австралії, Канаді, Великобританії – скрізь ім’я Першого шанують за міцні знання його вихованців та високі моральні цінності, закладені в душі учнів, гордий та незламний дух людини-патріота, що найбільше цінує свободу особистості та демократію суспільства.

З 2013 року в ліцеї навчаються учні з 5-го по 11 клас. У закладі поглиблено викладають англійську, німецьку, французьку та  польську мови. Високий рівень знань іноземних мов допомагають ліцеїстам не мати мовних кордонів у всьому світі, вільно подорожувати, пізнавати світ, розвиватися й досягати успіхів.

З вересня 2020 року  учителі закладу  результативно працюють  у науково-педагогічному  проєкті «Інтелект України». Мета його — навчити дитину бути успішною в школі та дорослому житті, навчити радіти життю. Сформувати якісний майбутній інтелектуальний фонд нації за рахунок упровадження наукових досягнень та інноваційної практики в системі освіти України!

У 2021-2022 н.р.  на базі закладу стартував пілотний проєкт НУШ, мета якого виховати інноватора та громадянина, який уміє ухвалювати відповідальні рішення та дотримується прав людини. Тут прислухаються до думки учня, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власне бачення задля вирішення питань. Тобто формується ядро знань, на яке будуть накладатись уміння цими знаннями користуватися, а також цінності та навички, що знадобляться випускникам української школи у професійному та приватному житті.

З 2021-2022 н.р. започатковано експериментальну діяльність у 5-Г класі. Навчальні предмети історія, зарубіжна література, математика та музичне мистецтво викладаються з елементами англійської мови. Учні з захопленням набувають знань у новому форматі, активно беруть участь в міжнародних олімпіадах та творчих конкурсах.

З 2021 року заклад є  школою-партнером ліцею міста Кельце (Польща), отож постійними є поїздки з обміну досвідом напрацювань та досягнень у навчально-виховному процесі.

Гуманітарний ліцей сьогодні – це:

- послідовна освітня система, що охоплює всі рівні володіння мовами;

- 40 досвідчених учителів іноземних мов, які працюють з використанням  комунікативних методик та інтерактивних форм навчання;

- до 12 уроків іноземної мови на тиждень;

- спецкурси англійською мовою «Країнознавство», «Ключ до успіху»,  «Бізнес курс»;

- складання іспитів на отримання міжнародних сертифікатів з англійської та німецької мов;

- комфортні умови навчання – від 8 учнів у групі;

- повне занурення учнів в іншомовне оточення;

- зустрічі з носіями мови;

- фаховий звіт про успіхи вашої дитини та поради психолога;

- чіткий контроль якості пропонованих послуг:

- гурток робототехніки;

- англомовний театральний гурток, інші гуртки та спортивні секції, які дають змогу розвивати творчі здібності учнів. Ліцеїсти є активними учасниками міських, всеукраїнських та міжнародних проєктів. Щорічно 210 учнів відпочивають у пришкільному англомовному таборі «Starfall», а також мають можливість відпочинку в дитячих таборах Закарпаття та літнього відпочинку на березі моря  в Болгарії. Регулярно організовуються мовні курси для учнів в Великобританії, Канаді США. Заклад щорічно приймає іноземні делегації з Великобританії, Голландії, Франції, Польщі.

Учні закладу показують високий рівень знань в олімпіадному русі, конкурсах міського, обласного, всеукраїнського рівня, щорічно отримують найвищі бали на ЗНО та НМТ.

За рейтингом шкіл міста Вінниці  наш заклад вже багато років у трійці лідерів та входить до 200-ки найкращих закладів середньої освіти в Україні.

Перший ліцей – це гомінкий, але такий затишний, рідний  наш світ, у якому завжди панує добро, любов, розуміння, дружба і злагода.

Пишаємося тим, що ми є родинним закладом: уже не одне покоління учнів вийшли з закладу та знову повертаються зі своїми дітьми.

Наш бренд стабільний:  ЗАВЖДИ ПЕРШІ!